brašna START pro třídění raněných včetně 400 ks náramků s potiskem sboru

brašna START pro třídění raněných včetně 400 ks náramků s potiskem sboru
Vaše cena s DPH21 199 Kč
Vaše cena bez DPH17 520 Kč
Kód63828
Záruka24 měsíců

Brašna určená pro rychlé třídění zraněných osob při hromadných nehodách metodou START. Třídění raněných START (Simple Triage and Rapid Treatment - Snadné Třídění a Rychlá Terapie) je velmi jednoduché a použitelné bez jakéhokoliv základního přístrojového vybavení.

Tato brašna byla vyvinuta ve spolupráci se skupinou NZP (neodkladná zdravotnická pomoc) Ústeckého kraje.

Do brašny je možné umístit až 100 ks samonavíjecích očíslovaný pásek ve čtyřech barvách – červená, žlutá, zelená a černá. Pásky na sobě mají vtištěné pole pro zápis a je možné je opatřit názvem jednotky, která brašnu vlastní, aby se při zásahu více jednotek snadno určilo, komu pásky patří.

Pásky jsou přichycené v brašně okem, díky kterému se jednoduše počítá, kolik lidí bylo identifikováno.

Pásek zajišťuje snadnou manipulaci, je reflexní, umožnuje popsání, je vícenásobně použitelný, má odnímatelnou část, která zajišťuje možnost celkového součtu a finančně dostupný.

Brašna je navržena tak, aby její použití bylo co nevíce intuitivní. K nasazení pásků stačí brašnu rozepnout a ihned se odhalí samonavíjecí barevné pásky, které se dají jednoduše vytáhnout a jedním pohybem umístit na končetinu zraněného.

Je navíc vybavena vnější kapsičkou na rukavice, úchyty na chemické světlo, které osvítí pásky. Jednoduchý návod, který navede třídící skupinu, s popisovatelnou částí, která se dá v případě potřeby použít k zapsání důležitých údajů.

K zápisu je možné využít propisku, která je použitelná i v nepříznivých podmínkách.

Jediné ošetření, které třídící skupina provádí, je zamezení velkým krevním ztrátám. K tomuto účelu jsou určeny úchyty pro C.A.T turniket. Z vnitřní strany jsou podélná oka pro klasická gumová škrtidla o různých průměrech a případně prostor pro tlakové obvazy.

Brašna má nastavitelný popruh s rychlosponou, díky kterému si brašnu nastavíte dle potřeby.

Po ukončení třídění odepnete rozepínací část a tím odhalíte zajišťovací oka, které vám poskytnou rychlé zjištění o konečném počtu zraněných.

Brašnu je možno připevnit i ke klasickému hasičskému opasku. Dvě kapsičky uvnitř je možno propojit a umístit dětský ambuvak, který je nově doporučován mít ve výbavě. Kapsu je možno přepažit a umístit polomasku, případně jiné vybavení.

Brašna je po ukončení během chvilky opět připravena k použití. Celkové rozměry jsou 34×43 cm, tloušťka brašny je 8 cm a váha s plným vybavením cca 4 kilogramy.