pila řetězová STIHL MS 231

pila řetězová STIHL MS 231
pila řetězová STIHL MS 231
pila řetězová STIHL MS 231
Vaše cena s DPH11 332 Kč
Vaše cena bez DPH9 365 Kč
Kód64671
Záruka24 měsíců
PopisPodrobnosti

Kompaktní model o výkonu 2,0 kW dosahuje až o 20% nižžší spotřebu paliva a až o 50% nižší emise zplodin ve srovnání s pilami vybavenými konvenčním dvoutaktním motorem, a to díky technologii motoru STIHL 2-MIX. Vyniká snadnou údržbou a servisem díky jednodílnému, rychle demontovatelnému krytu a výborné je i chování při vedení stroje, především dostatečná tuhost a nízká úroveň vibrací.

Garantovaná hlučnost [dB(A)]114 dB(A)
Maximální otáčky [ot./min]10 000 ot./min
Objem palivové nádrže [l]0,39 l
Hladina akustického tlaku [dB]103 dB(A)
Zdvihový objem válce [ccm]42,6 ccm
Výstupní výkon [kW]2 kW
Doporučená délka vodící lišty [cm]35 cm
Hmotnost [kg] (bez řezného nástroje)4,8 kg
Nastavitelné olejové čerpadloNe
Napínač řetězu umístěný na bokuAno
Kombinovaná páčka sytiče/vypínačeNe
Matice s ochranou proti vypadnutíNe
Dekompresní ventilNe
ElastoStartNe
Uzávěr nádržky pro otevírání/uzavírání bez použitíAno
Filtr HD2Ne
STIHL 2-MIXAno
Antivibrační systémAno
Jednopáčkové ovládáníAno
KompenzátorAno
Systém mazání řetězuAno
Brzda řetězu QuickStopNe
Dlouhodobý systém filtrace vzduchuAno
Technika čtyř kanálů STIHLNe
Ohřívání karburátoru teplým vzduchemAno
STIHL M-Tronic (M)Ne
Elektrické zahřívání rukojeti [W]Ne
Vyhřívání karburátoru [V]Ne
Vlastnosti
Zařízení pro napínání řetězu umístěné na boku
Napínací šroub se ovládá zboku skrz kryt řetězky. To zabraňuje kontaktu pokožky s ostrým pilovým řetězem a hroty ozubeného dorazu.
Uzávěr nádržky pro otvírání/uzavírání bez použití
Patentované speciální uzávěry pro palivovou a olejovou nádrž. Nádrže, kterými je vybaveno motorové nářadí se dají rychle, bez použití velké síly a bez nářadí otevírat a opět uzavírat.
Dlouhodobý systém filtrace vzduchu
Nasátý vzduch je setrvačníkem uveden do rotace. Odstředivou silou jsou větší a těžší částečky nečistot odločeny ke stěně skříně a vyneseny ven ze stroje přes žebra válce. Prostřednictvím předřadného odlučovacího kanálu je tak do vzduchového filtru přiváděn vzduch neobsahující téměř žádné částečky nečistoty.
STIHL 2-MIX
Ekonomický STIHL 2-MIX motor s technologií kanálů 1-in-4 má vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček. Řetězová pila ušetří až 20% paliva ve srovnání s konvenčním dvoutaktním motorem STIHL bez 2-MIX technologie. Emise z výfuku jsou nižší až o 50%.
Antivibrační systém
Silné vibrace v místě upevnění rukojetí motorového nářadí mohou při dlouhodobém používání vést k problémům s prokrvováním rukou a paží. STIHL proto vyvinul vysoce kvalitní antivibrační systém. U motorového nářadí s antivibračním systémem jsou v místě upevnění rukojetí vibrace, které vytváří motor a pracovní nástroj, významně snížené.
Jednopáčkové ovládání
Jednotlivé pozice, jako je startování se studeným nebo teplým motorem, provoz a zastavení, jsou ovládány jedinou páčkou. Díky tomu je ovládání zvláště komfortní a bezpečné, protože pravá ruka může neustále zůstat na rukojeti.
Kompenzátor
Kompenzátor STIHL, regulační systém v karburátoru, se stará o to, že i přes stoupající znečištění vzduchového filtru zůstává výkon motoru, kvalita výfukových zplodin a spotřeba paliva po delší dobu téměř konstantní. Teprve když dojde k citelnému poklesu výkonu, musí se vyčistit vzduchový filtr. Tak je možné pracovat velmi dlouho bez údržby.
Systém mazání řetězu Ematic
STIHL Ematic-System se skládá z vodící lišty Ematic, pilového řetězu Oilomatic a olejového čerpadla k regulaci množství nebo snížení dopravovaného množství. Díky speciální konstrukci lišty a řetězu se dostane každá kapka řetězového oleje tam, kde je jí zapotřebí k mazání. Spotřeba oleje se tak může snížit až o 50%.
Ohřívání karburátoru teplým vzduchem
Na pily STIHL s předehřevem karburátoru je i ve studeném ročním období spolehnutí: V zimním nastavení obtéká karburátor předehřátý nasávaný vzduch . Tím se zabrání jeho zamrznutí. Pro přepnutí z letního na zimní provoz stačí jednoduchý pohyb ruky.