radiostanice přenosná HYT TC610 VHF

radiostanice přenosná HYT TC610 VHF
Vaše cena s DPH5 397 Kč
Vaše cena bez DPH4 460 Kč
Kód63274
PNbaterie LiIon 1200mAh, anténa, nabíječ 220V
Záruka24 měsíců
PopisPodrobnostiKe stažení

Profesionální radiostanice  HYT TC-610 určená pro náročné provozy, kde může být vystavena nešetrnému zacházení, prachu, špíně, vodě, apod. Vysílačka splňuje požadavky krytí IP66 je odolná proti prachu a stříkající vodě a je tak vhodná pro použítí v prostředích s vysokou vlhkostí a znečištěním v průmyslu, stavebnictví, je vhodná pro hasiče a záhranáře. Kryt TC-610 je vyroben ze dvou materiálů a umožňuje velmi dobré držení.

Hlavní přednosti radiostanice HYT TC-610

 • Přepínání velkého malého/výkonu
  Velký/malý vysílací výkon lze přepnout jediným stiskem tlačítka. Velký výkon poskytuje velkž dosah, malý výkon prodlužuje pohotovostní režim. (šetří baterii)
 • Programovatelný kanálový rastr 12,5 kHz/25KHz
  Kanálový rastr lze snadno měnit podle potřeby, bez nutnosti pořízení nové radiostanice.
 • Monitor
  Monitor umožňuje uživateli sledovat aktuální provoz na daném kanále, což je obzvláště užitečné při příjmu slabého signálu.
 • Úsporný režim
  Pokud s radiostanicí není manipulováno a na daném kanálu není žádná aktivita, přejde radiostanice do úsporného režimu, což prodlužuje operační dobu.
 • Indikace stavu baterie
  Upozorňuje uživatele, že je třeba baterii nabít nebo vyměnit za nabitou.
 • Zamknutí požadovaného kanálu
  Používaný kanál lze „uzamknout“, takže jej nemohou používat ostatní účastníci.
 • Time-Out Timer
  Funkce umožňuje nastavit dobu, po kterou může účastník vysílat (odpadá možnost zablokování kanálu jediným účastníkem), čímž dochází k efektivnějšímu využití kanálu.
 • Programování pomocí PC
  Pro každého uživatele je možné pomocí PC naprogramovat požadované funkce
 • Klonování
  Nastavení funkcí lze snadno kopírovat z jedné radiostanice do druhé.
 • CTCSS/CDCSS
  Použití kódů CTCSS/CDCSS ro skupinu účastníků umožňuje předcházet nežádoucí komunikaci na stejném kmitočtu.
 • Squelch- volitelná úroveň otevření (0-9)
  Minimalizuje rušení nežádoucími signály a umožňuje slyšet slabé signály.
 • Skenování kanálů
  Skenování umožňuje sledovat provoz na několika kanálech najednou. Po stisku tlačítka začne radiostanice skenovat všechny kanály v seznamu. Pokud na některém kanálu zaznamená aktivitu, skenování se ukončí a uživatel uslyší probíhající komunikaci.
 • Ovládání hlasem (VOX)
  Ovládání hlasem umožňuje uživateli mít volné ruce.
 • Ochrana proti vodě- krytí třídy IP66
  V těžkých podmínkách na stavbách, apod. lze očekávat znečištění radiostanice. I za těxhto podmínek Vám radiostanice TC-610 zajistí spolehlivou komunikaci, navíc její vynikající odolnost proti vodě Vám umožní znečištěnou radiostanici omýt (některé jiné radiostanice s nedostatečnou ochranou proti vodě nemusí po umytí fungovat).
 • Vyrobeno metodou dvojího vstřikování
  TC-610 je vyrobena metodou dvojího vstřikování, což je velmi složitá a nákladná technologie. Díky této technologii se radiostanice dobře drží v ruce a je velmi odolná při pádu.
 • Výkoný reproduktor a velký dosah
  Radiostanice je vyavena výkonným reproduktorem o průměru 45 mm (v běžných radiostanicích se používají reproduktory o průměru 36 mm), který poskytuje čistý a jasný zvuk i v hlučném prostředí. Vysoký vysílací výkon (5W v pásmu UHF) umožňuje velký dosah.
 • Indikace stavu baterie
  Běžné radiostanice, které nemají displej, obvykle nejsou vybaveny žádnou indikací stavu baterie. TC-610 Vám umožňuje zjistit stav baterie pouhým stiskem tlačítka rozsvítí se tříbarevná LED, která indikuje stav baterie.
 • Jedinečná konstrukce
  Upevnění baterie je řešeno s důrazem na kvalitní kontakt mezi baterií a radiostanicí a také s ohledem na snadnou manipulaci.

Obsah balení:

 • Vysíllačka HYT TC-610
 • Anténa
 • Li-Ion akumulátor 1200 mAh
 • Rychlonabíječ
 • Klip na opasek
 • Poutko pro nošení radiostanice
 • Návod k obsluze

Na příslušenství (baterie, nabíječe, mikrofony apod.) k RDST HYT vám rádi vytvoříme cenovou nabídku.

Hmotnost [g]270 g
Stupeň krytí [IP]IP66
Rozměry [mm]119x55x33 mm
Provozní teplota [°C]-20 až +50 °C
HomologaceCE pro provoz na území EU
Kmitočtové pásmo [MHz]146-174 MHz
Počet kanálů16
Výkon [W]5 W
AkumulátorLi-ion 1200 mAh

Profesionální radiostanice

 • Jsou radiostanice, které pracují v kmitočtových pásmech (66-88, 136-174 nebo 430-470 MHz). Tyto radiostanice ve větší míře využívají firmy pro vlastní potřebu komunikace. Například hasiči, nemocnice, dopravní služby, policie, ostrahy objektů, horská služba, armáda…, ale i malé podniky jako například logistika ve skladech, stavební společnosti nebo montážní firmy. Tyto vysílačky jsou konstrukčně a technicky zpracovány tak, aby vydržely každodenní provoz jak v kanceláři nebo náročném prostředí jako jsou stavby.
 • V každém pásmu je možné využít podle generálního povolení asi pět kmitočtů pro ruční radiostanice s výkonem 5W (UHF 4W) kde není třeba žádat o schválení a lze tyto vysílačky bez problému a dalších poplatků používat. Radiostanice v této kategorii se vyznačují větším dosahem oproti například PMR vysílačkám a podstatně kvalitnějším zpracováním. Tyto radiostanice jsou určené pro každodenní používání, tudíž jsou i odolnější. V případě vybudování vlastní radiové sítě s dispečinkem nebo vozidlovými radiostanicemi, je třeba mít na tento provoz povolení od ČTU.

UHF nebo VHF?
Při výběru radiostanice máte na výběr z mnoha variant technologicky i cenově různých řešení. Nejzásadnější je však výběr frekvenčního pásma, ve kterém bude radiostanice přijímat a vysílat. Na výběr máte ze tří možnosti: UHF, VHF a /MD/

 • UHF variantu volte v případě, že máte v plánu využívat radiostanice v hustě zastavěnných a krajině členitých oblastech, v budovách a v místech, kde se nachází větší počet různých překážek. Signály UHF mají lepší tendenci pronikat dřevem, ocelí, betonem atd. Navíc varianta UHF poskytuje uživateli možnost využítí provozu v hromadné radiokomunikační síti / provoz přes radiové převaděče / pro které byly Českým Telekomunikačním Uřadem, ČTÚ tyto frekvence vyčleněny. Pokud si nejste jisti, zvolte UHF.
 • VHF variantu volte v případě, že máte v plánu využívat radiostanice pouze venku a v oblastech, které jsou relativně bez překážek, tedy bez husté zástavby a většího členění terému. VHF signály se lépe a dál šíří volným prostorem a mají tak lepší tendenci "obejmout" zemi. Poskytují lepší výkon v rozlehlém terénu.
 • MB variantu volte jen v případě, že potřebujete komunikovat se složkami dopravní a zdravotní služby, taxislužby a dalšími, které toto pásmo stále používají.

Analogové a digitální

 • Zásadní rozdíl mezi analogovými a digitálními radiostanicemi je ve způsobu modulace nosného kmitočtu. Klasické analogové vysílačky používají kmitočtovou (frekvenční) modulaci FM pro přenos hlasu. V současné době se u profesionálních radiostanic pomalu od tohoto typu modulace ustupuje a nahrazuje se digitální modulací, která má řadu výhod. Hlavní výhodou je, že komunikace po celém dosahu radiostanice je stále stejně kvalitní. Nepoznáte tak zda komunikujete na vzdálenost 10m nebo 10km. Další výhodou je úspora energie. Oproti klasické FM modulaci spotřebovává radiostanice zhruba o 20% méně energie, tudíž výdrž baterie se tímto prodlouží. Digitální komunikace zjednodušuje používání identifikace radiostanice v síti i vlastní selektivní volání. Odpadá tak zdlouhavé a nepříjemné „cvrdlikání“ v síti se selektivní volbou. Digitální komunikace umožnuje i kvalitní přenos dat například o pozici GPS bez omezení hovorové komunikce. Poslední novinkou je i propojení radiových sítí přes internet. Toto ocení například firmy, jejichž sklady se nachází na různých místech nejen naší republiky.

dPMR - FDMA

 • dPMR™ je vysoce výkonný otevřený digitální hlasový protokol speciálně navržen tak, aby nabídnul řešení pro uživatele, kteří vyžadují vyhovující obousměrnou rádiovou komunikaci. Vysílací kanál má šířku 6,25 kHz a pro modulaci používá technologii FDMA pro maximální využití spektra jak pro hlasovou, tak i datovou komunikaci. Na standardním kanále o šířce 12,5 kHz tak lze vytvořit dvě nezávislé komunikační skupiny, nebo přenášet data a hlas odděleně. Radiostanice s označením dPMR™ jsou certifikovány podle světového standardu TS102 490 a TS102 658 ETS. Mezi největší světové výrobce radiostanic s touto technologií patří Icom, Kenwood nebo Kirisun. Tyto radiostanice dokáží pracovat jak v digitálním režimu tak i v analogovém. Digitální komunikace dPMR a DMR není kompatibilní!

DMR - TDMA

 • Digital mobile radio (DMR) je otevřený standard pro profesionální digitální radiostanice specifikovaný standardem Evropského telekomunikačního standardizačního institutu (ETSI) a používá se pro digitální radiostanice prodávané po celém světě. Tyto radiostanice s protokolem DMR pracují na kanálech se standardní šířkou 12,5 kHz, v pásmech 136-174 nebo 400-470 MHz které jsou běžně používané v mobilních radiových sítích. Na rozdíl od jiných digitálních technologií např. systému TETRA mohou pracovat i v analogovém režimu a tudíž fungovat v běžných stávajících analogových radiových sítích a jsou proto vhodné k postupné náhradě původní radiové sítě. DMR protokol využívá pro přístup ke kanálu dvou slotový časový multiplex. Díky tomuto přístupu se zdvojnásobí kapacita radiové sítě proti standardnímu FDMA digitálnímu kanálu. Lze tak na jednom kmitočtu současně komunikovat na dvou nezávislých kanálech, nebo komunikovat a přenášet data například GPS současně. Radiostanice se systémem DMR se používají v sítích s vysokými nároky na kvalitu a spolehlivost komunikace. Výrobci těchto radiostanic se snaží o co možná nejvyšší komfort fungování radiostanic a jejich využití jak pro malé, tak i velké radiové sítě. Díky převaděčům je možné pomocí internetu, propojit radiovou komunikaci jednotlivých skupin (středisek) po celém světě. Standardem u produktů značky Kirisun, je i vysoké zabezpečení přenášeného hlasu a dat, pomocí šifrovacích protokolů. Většina výrobců dodržuje plnou kompatibilitu tohoto standardu, tudíž lze radiostanice v síti se systémem DMR kombinovat s jinými značkami.

RoIP

 • Radio over Internet Protocol, neboli RoIP, je podobný systému VoIP, ale oproti telefonním hovorům propojuje obousměrně rádiovou komunikaci. Z pohledu systému, to je v podstatě VoIP s PTT (Push-To Talk). Pro uživatele to může být řešení v propojení radiové sítě kdekoliv v dosahu internetu. S RoIP propojením, musí být alespoň jedna radiostanice v síti spojena pomocí modulu s IP rozhraním do privátní sítě nebo internetu. Toto řešení může být výhodné pro firmy, které mají svá pracovní centra na různých územích země. Tímto způsobem lze například vytvořit dispečink v Praze a řídit radiový provoz v Ostravě. Komunikace RoIP není náročná na datový přenos, pouze je potřeba počítat s mírným zpožděním které je odvislé od rychlosti internetu. Je ale srovnatelná s komunikací Skype nebo IP telefonií.

Atex

 • Radiostanice, které mají označení Atex jsou určené do speciálního prostředí kde je vysoké riziko možnosti výbuchu. Samotná značka však neznamená, že tyto vysílačky lze použít kdekoliv. Je důležité znát prostředí, ve kterém se bude obsluha pohybovat. Homologace Atex rozlišuje různé stupně nebezpečnosti tohoto prostředí jako například výbušný plyn, prach, kapalina a při jakých teplotách může dojít k explozi. Například plyn, který exploduje i při nízkých teplotách je největší riziko a proto je potřeba při výběru vědět i homologační značení typu II 2 G EExibIIC T4II. Toto označení přesně specifikuje veškeré vlastnosti radiostanice. Při výběru těchto radiostanic byste se měli obracet jen na odborné firmy s dostatečnými znalostmi.

Dosah radiostanice

 • Jednou z nejčastějších otázek při výběru radiostanice je její dosah. Bohužel přesný údaj o dosahu nelze zodpovědně říci jelikož závisí na několika faktorech. Jedním z hlavních je terén. Na otevřeném prostoru při komunikaci z kopce na kopec, můžete udělat spojení s ruční radiostanicí klidně i 20 km a v opačném případě v husté zástavbě nebo členitém terénu se dovoláte někdy jen na vzdálenost 500 metrů. Někdy je tento údaj o dosahu uváděn na obalech radiostanic (většinou PMR), což z našeho pohledu je pouhé klamání zákazníka a uvádí pouze dosah v ideálních podmínkách, které zřejmě nikdy nedocílíte. Vliv na celkový dosah má i okolní rušení. Toto bohužel ale ovlivnit nelze jinak než výběrem kvalitní radiostanice kde je dobře „udělaný“ přijímač.

Vlastnosti které mají vliv na dosah

 • Maximální dosah lze docílit několika způsoby. Jako první je výběr kmitočtového pásma. Obecně platí, že nízké kmitočty se dobře šíří na velké vzdálenosti v otevřeném prostoru a na rovině, ale špatně v husté zástavbě, nebo železobetonových konstrukcích. Čím vyšší je tedy kmitočet (MHz), tím se lépe odráží a proniká do různých zákoutí budov, ale na otevřeném prostoru má zase nižší dosah. Pro správnou volbu kmitočtového pásma a docílení maximálního dosahu je tedy potřeba nejprve znát terén a ve kterém se budete s radiostanicí pohybovat.
 • Druhý faktor je vysílací výkon. Některé radiostanice mají z důvodu povolení provozu omezený výkon. Například radiostanice CB (27 MHz) mají povolené vysílat výkonem maximálně 4W a ruční radiostanice PMR (446 MHz) mají povolený maximální výkon pouze 0,5W. Nejvyšší výkon, který lze docílit na ručních radiostanicích je 5W a ty naleznete v kategorii profesionální radiostanice. Vozidlové radiostanice v pásmu CB jsou rovněž omezeny výkonem 4W. U profesionálních vozidlových radiostanic závisí výkon na povolení Českého telekomunikačního úřadu. Některé pak zvládnou i 60W.
 • Třetí parametr, který má vliv na dosah radiostanice je přijímač, jeho citlivost a selektivita. Zde lze jen obecně říci, že cena radiostanice může mít přímou úměru ke kvalitě zpracování přijímače a jeho citlivosti. Je to stejné, jako výběr mezi přijímači VKV rozhlasového vysílání. S kvalitním přijímačem máte šanci poslouchat vzdálenější rozhlasové vysílače v lepší kvalitě, ale tento přístroj je i dražší.
 • Další faktor, který je možná nejdůležitější u vozidlových a pevných radiostanic je anténa. Anténa a její kvalita včetně svodu má větší vliv na dosah než kvalita radiostanice. Proto investice do dobrého anténního systému se vždy vyplatí.
Dokumenty ke stažení
Zákazníci k tomuto zboží kupují
baterie Li-ion 1700 mAh pro RDST HYT TC700P MD
63929
Na dotaz
1 198 Kč990 Kč bez DPH