svítilna ruční nabíjecí TROOPER 73R LED

svítilna ruční nabíjecí TROOPER 73R LED
Vaše cena s DPH3 509 Kč
Vaše cena bez DPH2 900 Kč
Kód63304
PNTR73 R
Záruka24 měsíců
PopisPodrobnosti

TROOPER 73 je unikátní multifunkční svítilna kombinující výkonovou CREE diodu a UV diody s vlnovou délkou určenou pro kontrolu pravosti dokumentů a bankovek. Mezi další významné funkce svítilny patří - výstražné blikání, použitelné např. k bezpečnému označení nepojízdného vozidla a - stroboskopické blikání sloužící jako pasivní zbraň na oslepení útočníka. Velkou předností svítilny TROOPER 73 je také posuvný červený filtr (volitelně modrý, zelený, bílý) což rozšiřuje použití do dalších oborů, (např. červený filtr pro Policii - řízení dopravy). Pro zajištění stability svítilny na kovovém podkladu, má v zajišťovacím šroubu integrován silný neodymový magnet. Všechny funkce a vlastnosti svítilny TROOPER 73 byly vyvíjeny na základě potřeb a podnětů POLICIE ČR.

Vlastnosti: svítilna je vyrobena z odolného plastu, zatěsněna proti vlhkosti gumovým těsněním. Jako zdroj světla je použit čip CREE světelným výkonem 90 lm. Napájení 3 LR6 AA baterie.

Funkce: jednotlačítkové procesorem řízené ovládání, plynulá regulace jasu, stroboskopické a signální blikání, signalizace stavu vybití baterií pomocí vícebarevné led diody.

Délka svitu výkonné LED CREE s alkalickými bateriemi: 6/12 hod. (plný výkon/snížený výkon)
Délka svitu UV LED diod: 14/30 hod. (nepřetržitě/přerušovaně).

Obsah balení:

  • svítilna
  • kovový opaskový klips
  • zápěstní poutko
  • červený filtr
  • 3 AA baterie
Hmotnost [g]160 g
Světelný zdrojLED CREE XP-G2
Napájení3 AAA
Dosvit [m]50 m
Stupeň krytí [IP]IP54
Světelný tok [lumen]90 lm
Doba svitu [hod]12 hod
Rozměry [mm]109x55x28mm
Normy/certifikaceCE
Indikace stavu akumulátoruNe
Indikace nabíjeníNe
Ochrana proti přebitíNe
NabíjecíNe
Do výbušného prostředíNe

Multifunkční svítilna Trooper 73 B nabízí vedle klasického kontinuálního svícení také režim výstražného blikání. Využít jej lze především na frekventované silnici k označení odstaveného vozidla. Své opodstatnění najde nejen u policistů při výkonu jejich povolání, ale také u něžného pohlaví, které jej může využít jako pomůcku k případné neagresivní sebeobraně - oslepení útočníka.

Jak již bylo zmíněno, Trooper 73 B je určen také k profesionálnímu výkonu povolání, především příslušníků Policie ČR. Nutno podotknout, že na vývoji tohoto přístroje se podílela Policie ČR. Spolupráce byla založena především na vznášení požadavků na vlastnosti finálního produktu právě ze strany policistů. Ti tak mohou tento přístroj využít například během řízení dopravy za zhoršených světelných podmínek.

Nelze opomenout funkci ověřování pravosti dokumentů a bankovek. K této kontrole předkládaných listin jsou určeny vestavěné UV diody se speciální vlnovou délkou umožňující kvalifikované posouzení pravosti bankovek či cenných dokumentů. Vzhledem k nízké hmotnosti přístroje – 160 gramům, se skutečně jedná o skladnou a užitečnou multifunkční svítilnu, která by měla patřit do příslušenství všech policistů, a nejen jich.