Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že z důvodu inventury bude naše středisko v Novém Boru a provozovna v Liberci od 2. do 3. května 2024 uzavřena
Děkujeme za pochopení

motykohrábě PH pro lesní požáry

motykohrábě PH pro lesní požáry
motykohrábě PH pro lesní požáry
motykohrábě PH pro lesní požáry
motykohrábě PH pro lesní požáry
5 385 Kč 4 450 Kč bez DPH
Na dotaz
Kód65862PNvv 322Záruka24 měsíců

Multifunkční nástroj vyvinutý pro likvidaci lesních požárů a úpravu terénu. Nástroj sdružuje několik funkcí.

  • Břit vyrábíme ze speciální žáropevné oceli třídy 15, odolné proti korozi v prostředí vodní páry do teploty 590°C, což umožňuje použití tohoto nástroje také v prostředí spálenišť. Povrch břitu je navíc opatřen zinkovým povlakem DeltaMKS zlepšujícím jeho vlastnosti. Nástroj dobře odolává opotřebení.
  • Rukojeť o délce 1,2m je vyrobena z vysokopevnostního laminátu vyztuženého skelným vláknem. Tento kompozitní materiál vyniká vysokou pevností jak v tahu, tak v ohybu. A další důležitou vlastností tohoto kompozitního materiálu je, že není elektrický vodivý a proto je možnost použít za sucha při zásazích u zařízení do 1000 V střídavého a 1500 V stejnosměrného proudu, dle atestu ze Strojírenského zkušebního ústavu, s.p. Jablonec n/N. Břit je upevněn k hliníkovému držáku nerezovými šrouby a je tudíž v případě jeho poškození vyměnitelný.

Délka: 1 220 mm
Šířka: 215 mm
Výška: 360 mm
Hmotnost: 2,9 kg

Jednotlivé funkce:
  • Hrábě - umožnuje hrabání jako běžné hrábě, ale také sekání drobnějšího lesního porostu.
  • Kopání - dvě motyky s frézovaným  ostřím svírající úhel 30° snadno odseknout drobné i větší kořeny. Strana s kratším ostřím je určená pro kopání ve skalnatém terénu, širší ostří pro běžný lesní terén.
  • Shrnování - díky dlouhé ploše a nahnutému břitu efektivně vláčí a shrnuje půdu.
Rukojeť z kompozitního materiálu byla navržena s ohledem na použití nástroje v hasičských rukavicích a poskytuje uživateli pohodlnou manipulaci.

Více informací? No není problém, na serveru pozary.cz vyšel parádní článek o tomto kousku z dílny Pavliš a Hartmann

 
Popis