Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že z důvodu inventury bude naše středisko v Novém Boru a provozovna v Liberci od 2. do 3. května 2024 uzavřena
Děkujeme za pochopení

pěnidlo víceúčelové Fomtec AFFF 3% ICAO (-2°C) - 25 kg

pěnidlo víceúčelové Fomtec AFFF 3% ICAO (-2°C) - 25 kg
3 630 Kč 3 000 Kč bez DPH
Na dotaz
Kód63165PN19 002 155 Záruka24 měsíců

Fomtec AFFF 3% ICAO je určen na třídu požárů B uhlovodíkových paliv, olejů, nafty a leteckých paliv. Hasivo lze na požářiště dopravit proudnicí s přisáváním vzduchu (větší napěnění a menší dostřik) i bez přisávání vzduchu (s menším napěněním a delším dostřikem). Hasivo je obzvláště vhodné v případech, kdy je zapotřebí rychlé sražení plamenů. Lze jej použít v kombinaci se všemi hasícími prášky a lze jej použít i s kombinovaným hasícím příslušenstvím určeným pro hašení práškem a pěnou zároveň. Jeho vynikající smáčivost jej předurčuje i pro hašení požárů třídy A tedy pevných látek

Fomtec AFFF 3% ICAO je vodní film tvořící pěnotvorný koncentrát sestávající se z fluorcarbonu a uhlovodíkových tenzidů smíchaných s různými druhy rozpouštědel, konzervantů a stabilizátorů.

 • Pěna vytváří vodní film, který rychle zamezí přístupu vzduchu a tím srazí šlehající plameny. Hasící pěna potlačuje uvolňování hořlavých par, ochlazuje povrch hořící látky a zabraňuje opětovnému vznícení.
 • Přestože je hasící pěna těžší než uhlovodíková kapalina, nízké povrchové napětí ji udržuje na povrchu a umožňuje účinně pokrýt hořící kapalinu.
 • Fomtec AFFF 3% ICAO a je určen pro 3% přimísení se sladkovodní či mořskou vodou. Může být skladován též jako smíšený roztok ve sladkovodní vodě.
 • Hasební účinnost byla ověřena v souladu s předpisy ICAO (International Civil Aviatic Organization)

Dávkování:
Fomtec AFFF 3% ICAO může být jednoduše dávkován pomocí běžného pěnotvorného příslušenství.

Technická data

Vzhled: nažloutlý
Specifická hmotnost při 20°C: 1,015 kg/l (+/- 0,01 kg/l)
Viskozita při 20°C: ≤30 mPas
pH: 6,5-8,5
Bod tuhnutí: -2°C
Obsah pevných nerozpustných látek: méně než 0,2%
Průměrné povrchové napětí: <18 g·cm/s2

Skladování/Životnost
Hasivo se vyznačuje dlouhou dobou životnosti - za standardních podmínek skladování min. 10 let. Způsob skladování má vliv na skutečnou životnost hasiva.

 • Doporučené teploty pro uskladnění -2°C až +55°C, ideálně v nerezových či plastových tancích/kontejnerech/kanystrech. V případě zmrznutí je hasivo po rozmražení znovu použitelné. Pro dopravu pěny v rámci jejího skladování je vhodné použít pouze jeden typ kovu u potrubí, armatur, čerpadel, cisteren, a to z důvodu možné elektrochemické koroze.
 • Hasivo bylo testováno a certifikováno dle
  ICAO, performance Level B
  ICAO, performance Level C
 • Hasivo je fyziologicky nezávadné, ekologicky odbouratelné 100% bez použití PFOS
 • Země původu: EU/Švédsko
PopisTechnické informacePodrobnostiKe stažení