Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že z důvodu inventury bude naše středisko v Novém Boru a provozovna v Liberci od 2. do 3. května 2024 uzavřena
Děkujeme za pochopení

pila řetězová STIHL MS 261

pila řetězová STIHL MS 261
pila řetězová STIHL MS 261
pila řetězová STIHL MS 261
21 663 Kč 17 903 Kč bez DPH
Na dotaz
Kód63978Záruka24 měsíců

Velmi mnohostranná pila s benzinovým motorem střední výkonové třídy. Úsporná, s nízkými vibracemi, univerzálně použitelná při ošetřování lesních kultur a hustých porostů, při probírce tyčoviny a slabých stromů, při stavebních pracích a při řezání palivového dříví. Snadno čistitelný filtr HD2 a mnoho dalších praktických detailů. Až o 20% nižší spotřeba a o 50% nižší emise oproti konvenčním dvoutaktním motorům STIHL.

Hlavní výhody

 • Optimální hmotnost
  • Blok motoru z tlakového odlitku hořčíku a tlumič hluku z nerezové ušlechtilé oceli zajišťuje optimální poměr hmotnosti na jednotku výkonu a dlouhou životnost.
 • Nenáročná na údržbu a servis
  • Až o pětinásobek delší životnost filtru v porovnání s MS 260: s novým dlouhodobým systémem vzduchového filtru s předřazeným odlučovačem to není problém. Nově vyvinutý filtr HD2 z polyetylenového filtračního materiálu odpuzujícího vodu a olej má až o 70% jemnější póry, než filtr z netkané textilie a polyamidu a velmi snadno se čistí. Kulatá filtrační vložka vyložená PET s rychlouzávěrem umožňuje montáž a demontáž bez použití nářadí během okamžiku.
 • Silná, čistá, úsporná
  • Velký řezný výkon, vysoká průchodnost a přitom úspora až 20% paliva*: Inovační motor 2-MIX s předvýplachem čerstvým vzduchem toto umožňuje. Navíc uvolňuje méně emisí. To je dobré pro všechny, kteří myslí na budoucnost: Norma výfukových emisí EU II od roku 2012 je již splněna. (* v porovnání s konvenčními dvoutaktními motory bez technologie 2-MIX)
 • Snadné ovládání
  • Startování bez trhavých pohybů, rychlé doplňování paliva a jednoduché napínání pilového řetězu. Nové motorové nářadí se, počínaje startováním, snadno ovládá. Takto vybaveni, budete pracovat hospodárněji.
 • Nízká úroveň vibrací
  • Díky nižším vibrací šetříte vlastní síly. Nový antivibrační systém a pilový řetěz STIHL s nízkými vibracemi tlumí účinně vibrace. Motorové pily je tak možno i lépe a přesněji vést, ušetříte své vlastní síly a můžete déle pracovat.

 

Antivibrační systémAno
Brzda řetězu QuickStopNe
Dekompresní ventilAno
Dlouhodobý systém filtrace vzduchuAno
Doporučená délka vodící lišty [cm]40 cm (16")
ElastoStartAno
Elektrické zahřívání rukojeti [W]Ne
Filtr HD2Ano
Garantovaná hlučnost [dB(A)]116 dB
Hladina akustického tlaku [dB]104 dB
Hmotnost [kg] (bez řezného nástroje)4,9 kg
Jednopáčkové ovládáníAno
Kombinovaná páčka sytiče/vypínačeNe
KompenzátorAno
Matice s ochranou proti vypadnutíAno
Maximální otáčky [ot./min]10 000 ot./min
Napínač řetězu umístěný na bokuAno
Nastavitelné olejové čerpadloAno
Objem palivové nádrže [l]0,50 l
Ohřívání karburátoru teplým vzduchemAno
Rozteč řetězu,325"
STIHL 2-MIXAno
STIHL M-Tronic (M)Ne
Systém mazání řetězuAno
Technika čtyř kanálů STIHLAno
Uzávěr nádržky pro otevírání/uzavírání bez použitíAno
Vyhřívání karburátoru [V]Ne
Výstupní výkon [kW]3 kW
Zdvihový objem válce [ccm]50,2 ccm

Představení motorové pily MS 261

Vlastnosti
Dlouhodobý systém vzduchového fitru HD2
STIHL MS 261 je vybavena filtrací nasávaného vzduchu, která umožńuje až pětinásobně prodlouženou filtrační doba díky kombinaci odstředivého předčištění, HD-2 vzduchovému filtru a kompenzátoru
Ohřívání karburátoru teplým vzduchem
Na pily STIHL s předehřevem karburátoru je i ve studeném ročním období spolehnutí: V zimním nastavení obtéká karburátor předehřátý nasávaný vzduch . Tím se zabrání jeho zamrznutí. Pro přepnutí z letního na zimní provoz stačí jednoduchý pohyb ruky.
Dekompresní ventil
Dekompresní ventil vypouští při startování část stlačené směsi z válce. Tím se významně sníží potřebná tažná síla na startovacím lanku. To odlehčuje obsluhu a je chráněn celý startovací systém motorového nářadí.
Zařízení pro napínání řetězu umístěné na boku
Napínací šroub se ovládá zboku skrz kryt řetězky. To zabraňuje kontaktu pokožky s ostrým pilovým řetězem a hroty ozubeného dorazu.
Olejové čerpadlo s možností regulace množství
Dovoluje přesné dávkování oleje v závislosti na potřebě. Označení E zaručuje v každém případě dostatečné množství oleje. Profesionálové dávkují jemněji. Je možné snížení dodávaného oleje až o 50%.
Uzávěr nádržky pro otvírání/uzavírání bez použití
Patentované speciální uzávěry pro palivovou a olejovou nádrž. Nádrže, kterými je vybaveno motorové nářadí se dají rychle, bez použití velké síly a bez nářadí otevírat a opět uzavírat.
Jednopáčkové ovládání
Jednotlivé pozice, jako je startování se studeným nebo teplým motorem, provoz a zastavení, jsou ovládány jedinou páčkou. Díky tomu je ovládání zvláště komfortní a bezpečné, protože pravá ruka může neustále zůstat na rukojeti.
STIHL 2-MIX
Ekonomický STIHL 2-MIX motor s technologií kanálů 1-in-4 má vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček. Řetězová pila ušetří až 20% paliva ve srovnání s konvenčním dvoutaktním motorem STIHL bez 2-MIX technologie. Emise z výfuku jsou nižší až o 50%.
Antivibrační systém
Silné vibrace v místě upevnění rukojetí motorového nářadí mohou při dlouhodobém používání vést k problémům s prokrvováním rukou a paží. STIHL proto vyvinul vysoce kvalitní antivibrační systém. U motorového nářadí s antivibračním systémem jsou v místě upevnění rukojetí vibrace, které vytváří motor a pracovní nástroj, významně snížené.
Kompenzátor
Kompenzátor STIHL, regulační systém v karburátoru, se stará o to, že i přes stoupající znečištění vzduchového filtru zůstává výkon motoru, kvalita výfukových zplodin a spotřeba paliva po delší dobu téměř konstantní. Teprve když dojde k citelnému poklesu výkonu, musí se vyčistit vzduchový filtr. Tak je možné pracovat velmi dlouho bez údržby.
Systém mazání řetězu Ematic
STIHL Ematic-System se skládá z vodící lišty Ematic, pilového řetězu Oilomatic a olejového čerpadla k regulaci množství nebo snížení dopravovaného množství. Díky speciální konstrukci lišty a řetězu se dostane každá kapka řetězového oleje tam, kde je jí zapotřebí k mazání. Spotřeba oleje se tak může snížit až o 50%.
ElastoStart
Následkem kompresního tlaku vznikají při nahazování spalovacích motorů trhavé sílové špičky, které zatěžují svaly a klouby. Tlumící prvek ve speciální startovací rukojeti ElastoStart akumuluje v závislosti na průběhu komprese střídavě sílu a opět ji uvolňuje. Díky tomu je startování stejnoměrné bez trhavých silových špiček.
Filtr HD2
Nově vyvinutý filtr HD2 s filtračním materiálem z polyethylénu má až o 70% jemnější póry než dosavadní polyamidové filtry a proto dokáže zachytit velmi jemný prach. Filtrační materiál odpuzuje také vodu a olej, proto se velmi dobře čistí. Filtrační patrona je demontovatelná bez použití nářadí pouze pootočením filtru o 1/4 otáčky rukou.
Brzda řetězu QuickStop
Brzda řetězu QuickStop je ochranný mechanismus při práci s motorovými pilami. Brzda řetězu se ovládá pomocí předního ochranného krytu ruky a uvede pilový řetěz ve zlomku vteřiny do klidu. Při dostatečně silném zpětném rázu se brzda řetězu QuickStop automaticky uvede v činnost.
PopisPodrobnosti