cvičná figurína MUŽ PŘES PALUBU, 180 cm / 40 kg - oranžový overal

cvičná figurína MUŽ PŘES PALUBU, 180 cm / 40 kg - oranžový overal
cvičná figurína MUŽ PŘES PALUBU, 180 cm / 40 kg - oranžový overal
cvičná figurína MUŽ PŘES PALUBU, 180 cm / 40 kg - oranžový overal
cvičná figurína MUŽ PŘES PALUBU, 180 cm / 40 kg - oranžový overal
44 062 Kč 36 415 Kč bez DPH
Na dotaz
Kód63848PNRLNWMO - 40 kgZáruka24 měsíců

Figurína pro vodní záchranu byla původně vyvinuta ve splupráci s uznávanými odborníky v oblasti záchranářství (Královský Národní institut záchrany, britské námořnictvo atd.)
Figurína realisticky simuluje oběť v bezvědomí ve vodě. Při zachraňování je těžká a přitom dost lehká v suchém stavu pro dopravení kamkoliv. Nyní je používají NATO, britské námořnictvo, USA, australská a evropská námořnictva, pobřežní stráž a vodní záchranářské agentury po celém světě.

Vodní figurína „Muž přes palubu“ je dodávána v zářivě oranžovém overalu a reflexními pásky na hlavě (aby byla co nejvíce nápadná).

  • Konstrukce vodní figuríny je na podobném principu jako ostatní figuríny, klíčovým rozdílem je použití pevné nylonové mřížky na kostře těla. Dospělá figurína (180 cm) váží na suchu 40 kg a je tak dobře manipulovatelná. Jakmile se však dostane do vody, nylonová síťka rychle nasákne vodu a figurína tak napodobuje pohyb, tah a váhu přesně jako u opravdové oběti, vážící kolem 80 kg. Po vytažení figuríny bude voda vytékat z nylonové síťky. Síťka také umožnuje lepší ventilaci u zavěšené figuríny při schnutí. 
  • Ochranný oděv je vyroben z vysoce odolného materiálu potaženého polyesterem, s dvojitě prošitými popruhy v hodně namáhaných místech. Overal má síťované kapsy v oblasti hrudníku a holení, ve kterých se zvětšuje objem pěny při nasáknutí vodou. Přesunutím pěny z hrudních kapes do kapes v oblasti holení můžete měnit polohu figuríny ve vodě z vertikální na horizontální.
  • Vodní záchranná figurína má realistické zápěstí, které může záchranář dobře chytit, což se při záchraně ve vodě skutečně stává.
  • Další jedinečný rys těchto figurín jsou silné plastické pruhy, které vedou podélně uvnitř zezadu od ramen ke kolenům. Tyto pruhy umožnují přední flexibilitu z vody a ven, ale neumožnují figuríně, aby se ohnula opačně, když je pacient zvedán zepředu. Kolena nejdou ohýbat do stran.
  • Všechny vodní figuríny jsou dodávány s holinami, které pomáhají chránit nohy, když jsou vlečeny přes kameny či pláž.
  • Hmotnost v suchu: 40 kg dospělý, 20 kg mládež.
  • Výška: 180 cm dospělý, 150 cm mládež

Pro cvičení obtížnějších situací je určena varianta „Hledej a zachraň“, která má černý overal a černou nylonovou síťku, (simuluje obtížnou viditelnost namočených obětí). S příslušenstvím „Černá mikina“ můžete rychle změnit oranžovou figurínu na černou, (přetažením mikiny přes hlavu do pasu).

 

PopisPodrobnosti