Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že z důvodu inventury bude naše středisko v Novém Boru a provozovna v Liberci od 2. do 3. května 2024 uzavřena
Děkujeme za pochopení

motor lodní Honda BF20

motor lodní Honda BF20
93 989 Kč 77 677 Kč bez DPH
Na dotaz
Kód64439PNBF20SHUZáruka24 měsíců

Dvěma zcela novými motory přispěla Honda k velkému rozvoji lodních motorů středních výkonových tříd. Loďka pro radost, plachetnice, hliníková vyhlídková pramice či menší nafukovací člun v délkách cca od 4 m do cca 5,5 m, to je to pravé pro lodní motor BF 15 nebo BF 20.

Vylepšená akcelerace
Lodní motory BF 15 / 20 jsou jedinými motory ve své třídě, které u vybraných verzí jsou vybaveny elektrickým vyklápěním umožňujícím vyklopení motoru bez námahy a snadné pojíždění v mělkých vodách. Navíc tuto funkci lze použít do výše středních otáček motoru jako trim ke zvýšení rychlosti plavby. S cílem získat co možná nejplynulejší akcelaraci při co nejvyšší úspoře paliva, Honda představila motory BF 15 / 20 vyšlechtěné tzv. PGM-IG technologií - mikroprocesorem řízeným zapalováním, které zaručuje optimální zážeh v celém rozsahu otáček. Navíc pro větší bezpečnost se můžete spolehnout na Honda elektronický systém, neustále monitorující stav motoru - na moři jste pořád v bezpečí! Ač je nejlehčí ve své třídě, existují oba modely také v provedení „Power Thrust - Zesílený tah“, které mají zvýšený tah i při nízkých otáčkách díky speciálně tvarovaným listům lodního šroubu a vysoce účinné převodové skříni. Navíc BF 20  díky své spolehlivosti a nízké váze je jedním z nejpopulárnějších motorů. Tento motor patří na absolutní špičku v této třídě. Digitální zapalování zajistí optimální sílu motoru ve všech režimech chodu a letmé uložení motoru pohlcuje vibrace tak, že nepoznáte jestli je motor vypnutý, nebo běží. Skvělá a snadná manévrovatelnost je zásluhou řadící páky umístěné z čela motoru s možností nastavení tuhosti řízení bez nutnosti použití jakéhokoliv nářadí. Vše je snadné, jednoduché a spolehlivě fungující.

Délka záruční doby 5 let
Zdvihový objem (cm3) 350
Vrtání x Zdvih (mm) 59 x 64
Počet ventilů na válec 2
Ot.min při plném plynu 5000 - 6000
Jmenovitý výkon HP (kW) 20 (14,7)
Chlazení motoru Vodou
Příprava paliva Karburátor s akcelerační pumpičkou
Zapalování Elektronické PGM-IG
Výfuk Středem lodního šroubu
Výkon alternátoru 12A  (model s ručním startem 6A)
Rozměr lodního šroubu (palců) S - 9 1/4 x 9 / L - 9 1/4 x 8
Lodní šroub:počet lopatek 4
Výstraha tlaku motorového oleje Ano
Výstraha přehřátí Ano
Omezovač otáček Ano
Nouzový vypínač Ano
Ovládání motoru Dálkové ovládání / Rukojeť
Startování motoru Elektrický / Ruční startér
Délka nohy S / L / X
Vyklápění motoru Elektrické / Ruční
Trimování motoru Ruční, 5 poloh
Převodový poměr 2,08
Řazení F - N - R
Celková délka (mm) 650
Celková šírka (mm) 350
Celková výška (mm) 1110 (S) - 1240 (L) - 1380 (X)
Délka nohy (mm) 433 (S) - 563 (L) - 703 (X)
Suchá hmotnost (kg) od 46
Popis