Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že z důvodu inventury bude naše středisko v Novém Boru a provozovna v Liberci od 2. do 3. května 2024 uzavřena
Děkujeme za pochopení

olej pro 2-taktní motory Shell Advance Ultra 2

olej pro 2-taktní motory Shell Advance Ultra 2
381 Kč 315 Kč bez DPH
Skladem
Osobně v prodejně:pondělí 22. dubna 2024Přepravní společností:středa 24. dubna 2024
Kód63383PN- 1 litrZáruka24 měsíců

Shell ADVANCE VSX 2 je částečně syntetický motorový olej. Tento produkt byl vyvinut pro špičkovou ochranu moderních vysoce zatěžovaných dvoudobých motocyklových motorů. Je tvořen kombinací polyisobutylenového syntetického základu a vysoce rafinovaného minerálního oleje. Přídavek speciálních aditiv propůjčuje tomuto oleji vyšší výkon než je běžné u jiných dvoutaktních motorových olejů.
Speciálně pro všechny moderní dvoutaktní motocyklové motory, vhodný je i pro systémy se vstřikováním oleje i pro systémy s přimícháváním oleje do paliva. Vhodný i pro vysoce výkonné dvoudobé motory, které mohou být chlazeny vzduchem nebo vodou.

Jediní dvoutaktní olej doporučený výrobcem stříkaček TOHATSU.
Tento olej by neměl být používán pro přívěsné lodní motory.

 

Typické vlastnosti:
Hustota při 15°C kg/l 0,863
Kinematická viskozita při 40°C cSt 67
Kinematická viskozita při 100°C cSt 9,14
Viskozitní index 130
Bod vzplanutí 132°C
Bod tuhnutí -20°C
TBN mg KOH/g 2,3
Sulfátový popel % hm. 0,07

Olej Shell Advance je speciálně vyvinut pro poskytování maximální ochrany všech hlavních částí 2-taktních motorů, zejména pístů, ložisek a výfukového systému. Volba přísad závisí na velikosti mechanického a chemického zatížení, kterým musí motorové díly odolávat.

Oleje jsou do 2-taktních motorů přiváděny prostřednictvím palivového systému stroje. Olej a důležité přísady, které jej chrání, jsou spotřebovávány při spalování a nahrazovány další dávkou směsi paliva a oleje. To znamená, že pohyblivé části jsou zaolejovány pouze velmi krátkou dobu, než je olej spotřebován při hoření. Kvalita oleje je proto velmi důležitá, aby se motoru dostalo ochrany, kterou potřebuje.

Olej Shell Advance je speciálně navržen tak, aby pomáhal udržovat motor a výfukový systém čistý. Použití méně vyspělých olejů může vést k vyššímu tření a opotřebení, odírání pístů a válců, zadírání pístních kroužků a ložisek, což může mít vliv na výkon. Olej Shell Advance také pomáhá minimalizovat vznik usazenin během spalování a snižovat pravděpodobnost zanesení, které může nakonec vyústit v zadření motoru.

Používání olejů Shell Advance chrání motor také před vznikem koroze a pomáhá předejít dalším problémům jako zanášení svíček, předčasnému zážehu, zanášení výfukového systému a nadměrné kouřivosti. To přispívá k čistějšímu motoru a výfukovému systému a umožňuje Vám získat z Vašeho motocyklu maximum po ještě delší dobu.

Shell ADVANCE VSX 2 zaručuje:

  • velmi nízkou kouřivost
  • dokonalou čistotu motoru
  • vynikající mazací schopnosti
  • delší životnost motoru
  • mísitelnost s olovnatým i bezolovnatým palivem
  • splňuje nebo převyšuje nejnáročnější mezinárodní technické požadavky (JASO, ISO, API)
PopisTechnické informacePodrobnosti