pěnidlo víceúčelové Fomtec MB5 - 2-6% (-20°C) - 25 kg

pěnidlo víceúčelové Fomtec MB5 - 2-6% (-20°C) - 25 kg
2 950 Kč 2 438 Kč bez DPH
Skladem
Osobně v prodejně:pondělí 20. května 2024Přepravní společností:středa 22. května 2024
Kód63607PN19 002 215Záruka24 měsíců

Fomtec MB 5 je víceučelové pěnidlo určené pro hašení požárů třídy B kapalných uhlovodíků. Skládá se ze směsi vysoce aktivních syntetických mastných alkohol sulfátů, rozpouštědel a stabilizátorů.  Lze jej použít na výrobu lehké, střední i těžké pěny. Vhodný je na hašení menšího množství pohonných hmot, pro vytvoření ochranných bariér mezi tanky s ropnými produkty, ale také třeba na kontrolu a hašení kryogenních hořlavin nebo sražení par z toxických úniků. Jako střední a těžká pěna může být hasivo použito na hašení požárů třídy A i B. Střední pěna je vhodná pro menší plochy jako jsou např. sklepy či suterény budov, lehká pěna je vhodná pro sklady, garáže nebo strojovny. Zvláště vhodný je především pro použití u špatně přístupných požárů, kde je třeba udržet škody způsobené zásahem na minimu.

  • Přimísen s vodou a přetvořen prostřednictvím pěnotvorných zařízení do finální lehké, střední či těžké pěny bojuje s požáry zapěněním požářiště, zamezením přístupu vzduchu, ochlazováním povrchu hořící kapaliny a potlačením hořlavých plynů vznikajících odpařováním z hořlaviny. Jako lehká pěna je užíván k úplnému zapěnění uzavřených prostor, kde vytváří inertní atmosféru.
  • Určen pro 2% až 6% přimísení se sladkovodní či mořskou vodou pro výrobu těžké, střední a lehké pěny. Napěnění se může lišit v závislosti na použitém pěnotvorném vybavení.

Dávkování:
Fomtec MB 5 může být jednoduše dávkován pomocí běžného pěnotvorného příslušenství.

Technická data

Vzhled: Světlý (nebo bledý)
Specifická hmotnost při 20°C: 1,07 kg/l (+/- 0,01 kg/l)
Viskozita při 20°C: ≤ 20 mPas
pH: 6,5 - 8,5
Obsah usazenin: méně než 0,2%
Bod tuhnutí: -21°C
Hasební rating
dle EN1568-3 
IIIC

Skladování/Životnost
Hasivo se vyznačuje dlouhou dobou životnosti - za standardních podmínek skladování min. 10 let. Způsob skladování má vliv na skutečnou životnost hasiva.

  • Doporučené teploty pro uskladnění -21°C až +55°C, ideálně v nerezových či plastových tancích/kontejnerech/kanystrech. V případě zmrznutí je hasivo po rozmražení znovu použitelné. Pro dopravu pěny v rámci jejího skladování je vhodné použít pouze jeden typ kovu u potrubí, armatur, čerpadel, cisteren, a to z důvodu možné elektrochemické koroze.
  • Hasivo bylo testováno a certifikováno dle EN1568-1, EN1568-2, EN1568-3
  • Hasivo je fyziologicky nezávadné, ekologicky odbouratelné 100% bez použití PFOS
  • Země původu: EU/Švédsko

Představení pěnidel Fomtec

PopisTechnické informacePodrobnostiKe stažení