proudnice kombinovaná D25 TAJFUN PROFI

proudnice kombinovaná D25 TAJFUN PROFI
proudnice kombinovaná D25 TAJFUN PROFI
proudnice kombinovaná D25 TAJFUN PROFI
proudnice kombinovaná D25 TAJFUN PROFI
Vaše cena s DPH7 024 Kč
Vaše cena bez DPH5 805 Kč
Kód61610
PNvv192
Záruka24 měsíců
Popis

Požární proudnice Tajfun - Profi D se skládá z tělěsa proudnice, třmenové ovládací páky, kulového uzávěru, otočné pogumované hlavy z hliníkové slitiny, otočného vtokového hrdla a pryžové pistolové rukojeti.

Třmenovou pákou lze uzavřít nebo otevřít proudnici. Otočnou hlavou lze plynule měnit tvar proudu z plného přes sprchový až do clonového proudu a proudnici uzavřít. Nastavení clony do maximální polohy plní funkci proplachu. Výstupní otvor proudnice je osazen rotačním vířičem proudu. Vtokové hrdlo je otočné a je osazeno pevnou tlakovou spojkou D25 dle ČSN 38 9427

Všechny použité materiály byly vybrány a povrchově upraveny s ohledem na mimořádné namáhání, kterému může být proudnice při požárním zásahu vystavena.

Tato proudnice je určena ke stříkání vodou plným proudem, sprchovým proudem. Zejména k hašení prachových a lehce rozviřitelných látek (např. uhlí, mouka, apod.). Zvlášť výhodné je použití proudnice Tajfun - Profi D na zauhlovacích trasách v energetice, uhelných kotelnách, zemědělských objektech a při hašení lesních požárů. Je možné ji připojit i na domovní či podnikové hydrantové systémy. Při hašení bytových požárů doporučujeme použití rozprášení mlhy, což umožňuje maximální hasební účinek při minimální spotřebě vody. Tím se minimalizují následné škody během zásahu. Výhodou pro hasiče je možnost kdykoliv uzavřít a otevřít proudnici při nastaveném proudu.

Maximální pracovní tlak [MPa]1,6 MPa
Hmotnost [kg]1,5 kg
Rozměry [mm]283-300 mm
Sprchový proud [l/min]100-160 l/min
OsazeníD25
Možnost kartušeNe
Dostřik sprchového proudu [m]12,5 m
Plný proud [l/min]100-125 l/min
Dostřik plného proudu [m]30 m