Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že z důvodu inventury bude naše středisko v Novém Boru a provozovna v Liberci od 2. do 3. května 2024 uzavřena
Děkujeme za pochopení

proudnice pěnotvorná PSD 350 B75

proudnice pěnotvorná PSD 350 B75
proudnice pěnotvorná PSD 350 B75
proudnice pěnotvorná PSD 350 B75
40 898 Kč 33 800 Kč bez DPH
Na dotaz
Kód64640PN4498121036Záruka24 měsíců

Proudnice je určena k vedení hasebního zásahu střední pěnou s vysokou intenzitou dodávky pěny. Konstrukce proudnice zajišťuje zvýšený dostřik střední pěny. Proudnici lze použít i pro zásah pouze sprchovým vodním proudem. Díky velkému dostřiku pěny je možno nasadit proudnici ve větší vzdálenosti od požářiště, což výrazně zvyšuje bezpečnost zasahujících hasičů.

Proudnice PSD 350 se doporučuje využít především:

  • pro požáry s hrozícím rozlivem hořlavé kapaliny
  • pro technologická zařízení v průmyslu (rafinérie, chemické výroby, lakovny, apod.)
  • pro sklady hořlavých kapalin
  • pro nehody a požáry dopravních prostředků s chemickými látkami, s velkým množstvím PHM

Proudnice je tvořena tubusem opatřeným dvojicí madel pro snadnou manipulaci, na vstupu je opatřena tlakovou půlspojkou B75, která je připojena k armatuře trysky směřované na síto na výstupu tubusu.

Délka dostřiku [m]13-18 m (0,5-0,8 MPa)
Hmotnost [kg]7,1 kg
Maximální průtok [l/min]415 l/min
OsazeníB75
Rozměry [mm]673×400 mm

Připojení proudnice
Proudnice se připojuje k hadici B pomocí půlspojky B75. Podmínkou správné funkčnosti proudnice je dostatečná kapacita zdroje tlakové vody při optimálním pracovním tlaku 0,8 MPa minimálně 400 l/min Pro dodávku pěny musí být voda ošetřena vhodným pěnidlem v předepsané koncentraci.

Obsluha
Obsluha proudnice spočívá v nasměrování proudnice do prostoru kladení pěny, délka dostřiku pěny se reguluje pouze sklonem proudnice. Optimální vstupní tlak na proudnici je 0,8 MPa, minimální vstupní tlak je 0,5 MPa, nižší hodnoty výrazně snižují kvalitu pěny.

Taktika zásahu
Hasí se běžnou technikou s ohledem na situaci na požářišti, žádná zvláštní taktika není vyžadována.

Údržba
Po ukončení zásahu je třeba proudnici vypláchnout čistou vodou, doporučuje se zkontrolovat neporušenost síta. Zvláštní následná údržba není nutná. Proudnici je možno uložit spolu s ostatním vybavením na zásahovém vozidle, je třeba dbát na to, aby nedošlo k proražení síta.

PopisPodrobnosti