smáčedlo tuhé TS ECO, 50×260 mm

smáčedlo tuhé TS ECO, 50×260 mm
smáčedlo tuhé TS ECO, 50×260 mm
smáčedlo tuhé TS ECO, 50×260 mm
smáčedlo tuhé TS ECO, 50×260 mm
200 Kč 165 Kč bez DPH
Skladem
Osobně v prodejně:středa 22. května 2024Přepravní společností:pátek 24. května 2024
Kód60240PN170 010 320Záruka24 měsíců

Tuhé smáčedlo TS ECO je určeno k hašení požárů třídy A používá se jako přísada do vody. Slouží jako náplně pro zařízení programu Aqua Eco. Lze je aplikovat nejen speciálními proudnicemi RAMBOJET, ale i libovolnou turboproudnicí v kombinaci s různými přiměšovači. Smáčedla byla vyvinuta pro použití zvláště tam, kde je nutné používat vodu ve velkých objemech, která se použitím smáčedla sníží. Kartuše je možné koupit po jednom kuse - nebo v celém balení (12 kartuší). Cena je za jeden kus

 • Přípravky AQUA-ECO modifikují vlastnosti vody, čímž zvyšují její hasební efekt a výrazně snižují objem její spotřeby.
 • Voda je jedním z nejcennějších zdrojů naší planety a její spotřeba neustále roste, proto ji musíme využívat hospodárně. Existují místa, kde už nyní je vody nedostatek, nebo se musí složitě a nákladně dopravovat. V takových případech jsou přípravky AQUA-ECO neocenitelné.

Jak AQUA-ECO funguje?

 • Základem systému AQUA-ECO jsou tuhá smáčedla PYROCOM TS, což je aktivní látka, která se v podobě kartuší vkládá do přiměšovače nebo proudnice a mění vlastnosti vody. AQUA ECO snižuje povrchové napětí vody, což zvyšuje efektivnost hašení a současně snižuje spotřebu vody průměrně o více než 50 %. Voda s nízkým povrchovým napětím lépe proniká do materiálu, lépe ho ochlazuje, a tím i rychleji likviduje požár. Toto řešení výrazně redukuje náklady při zásahu v podobě nižší spotřeby vody, pohonných hmot a olejů pro speciální techniku atd.
 • Systém šetrný k majetku, kromě přímých úspor znamená nasazení systému AQUA-ECO i další úspory, které mohou být mnohem podstatnější.
  Jelikož si zásah vyžádá méně vody, nejsou následky hašení tak katastrofální, jako by byly s použitím samotné vody. Tato výhoda je neocenitelná zejména při hašení požárů ve výškových budovách, případně všude tam, kde nadbytek vody a průsaky škodí.
 • Další devizou tuhého smáčedla je možnost jeho použití v hydrantových a jiných stabilních systémech, kde se vyžaduje vysoká hasební efektivnost a malá spotřeba vody.
 • Tuhá smáčedla se dále používají na očištění ploch po požáru nebo na lokalizaci míst úniku pohonných hmot. Jedná se o detergent, který minimalizuje ekologické následky na životním prostředí.
 • Efektivně a ekologicky Při všech svých unikátních vlastnostech je systém AQUA-ECO naprosto ekologický a jeho nasazení nepředstavuje žádnou hrozbu pro životní prostředí. AQUA-ECO splňuje přísné bezpečnostní a ekologické normy.

Výhody systému AQUA-ECO:

 • Zvýšení hasebního účinku
  Smáčedlo má schopnost snižovat povrchové napětí vody a díky tomu má hasební roztok výrazně lepší hasební účinek a vysoký chladicí efekt.
 • Úspora vody
  Díky zvýšení hasebního účinku vody uspoří kartuše tuhého smáčedla (PYROCOM TS) až 70 % použité vody.
 • Bezpečnost
  Vysoký účinek systému AQUA-ECO zrychluje provedení zásahu, což zvyšuje bezpečnost hasičů a snižuje riziko pro zachraňované osoby.
 • Vydatnost
  Kartuše o hmotnosti 600 g vystačí na cca 2500 litrů vody, tedy přibližně zásobu vody jednoho požárního automobilu.
  AQUA-ECO ošetří mnohem více vody než srovnatelná kapalná smáčedla (pro ošetření stejného množství vody by jej bylo potřeba 10–30 litrů).
 • Ekologie
  Smáčedla AQUA-ECO jsou netoxická, zdravotně nezávadná a biologicky snadno odbouratelná. Neobsahují nebezpečné PFOS sloučeniny (perfluoroktansulfonany, perzistentní organické látky). Splňují požadavky na ekologicky šetrné výrobky.
 • Životnost
  Smáčedla AQUA-ECO se vyznačují vysokou životností, která dosahuje minimálně 5 let. Nespotřebované zbytky je možno opakovaně používat.
 • Jednoduché použití
  Kartuše smáčedla je uložena přímo v proudnici nebo v přiměšovači. V kombinaci s přiměšovačem lze použít libovolnou proudnici.
 • Snadná manipulace
  Při použití kartuše odpadají starosti s přípravou a mícháním hasebního roztoku, s manipulací a skladováním plných a poté i prázdných obalů, jako je tomu u kapalných hasiv.
 • Variabilita využití
  Systém AQUA-ECO má široké spektrum použijí. Lze jej aplikovat např. při hašení požárů lesních porostů, stohů, hald, skládek, automobilů, garáží, bytů, skladů, technologických zařízení, dočišťování úniků ropných produktů. Lze jej rovněž instalovat ve stabilních hasicích zařízeních.
 • Úspora financí
  Nasazení systému AQUA ECO přináší významné snížení jak přímých škod způsobených požárem, tak i následných škod po zásahu způsobených vodou. To snižuje náklady na zásah samotný, tak i výši náhrad škod (opravy, pojistné plnění atd.).
PopisKe stažení