sorpční had chemický - 12 ks

sorpční had chemický - 12 ks
Vaše cena s DPH4 604 Kč
Vaše cena bez DPH3 805 Kč
Kód61968
PNCP8112
Záruka24 měsíců
Popis

Chemická sorpční ponožka sorbuje kyseliny a louhy, oleje a jiné kapaliny. Velmi snadná manipulace. Velice jednoduchá likvidace spalováním.

 • Rozměr: Ø 8×117 cm
 • Zamezí rozšíření kapaliny
 • Vysoká sorpční schopnost
 • Sorpce oleje 75 l, sorpce vody 58 l

Doporučené užití: Likvidace chemických havárií

Preventivní použití:

 • Sorpce agresivních kapalin z pevných povrchů
 • Sorpce úkapů agresivních kapalin u strojů a zařízení chemických a ostatních provozů
 • Lokalizace nebezpečného úniku

Postup při likvidaci úniku nebezpečných kapalin:

 1. Při likvidaci používejte osobní ochranné prostředky v závislosti na druhu a charakteru uniklé kapaliny.
 2. Zvolte potřebné množství a druh záchytných sorpčních ponožek,případně navažte jednotlivé sorpční ponožky na potřenou délku.
 3. Položte záchytné sorpční ponožky kolem místa úniku, případně vytvořte hráz ve směru toku uniklé kapaliny. Kapalina se rychle nasává do záchytných sorpčních ponožek až do úplného nasycení sorpční kapacity (souvislé tmavé zbarvení obalu).
 4. Regenerujte nasycené záchytné sorpční ponožky – pozor na koncentrované chemikálie. Nasycené záchytné sorpční ponožky stáhněte a odmačkejte do nádoby na nebezpečné látky. Po odmačkání sorpční ponožky opakovaně použijte dle bodu 3. Regenerace odmačkáním umožní: minimalizovat množství použitých sorbentů, oddělit zachycenou kapalinu. POZOR používejte ochranné prostředky!
 5. Vyměňte v případě úplného nasáknutí, případně poškození materiálu opakovaným odmačkáváním. Po odstranění uniklé kapaliny stáhněte použité sorpční ponožky a uložte do připraveného obalu na nebezpečné látky.